Brezilya’da WhatsApp Kullanımına Yasak Geldi!

03.03.2016
184

Sao Paulo’da görev yapan bir yargıç Whatsapp’ın gelecek 48 saat kapatılmasına karar verdi.

Brezilya’da WhatsApp Kullanımına Yasak Geldi!

Sao Paulo’da görev yapan bir yargıç Whatsapp’ın gelecek 48 saat kapatılmasına karar verdi. Sosyal medya kullanımında başta gelen ülkelerden birisi olan Brezilya, eşi benzeri görülmemiş bir durumla karşı karşıya.

Ülkenin internet kullanıcılarının %93‘ünün (yaklaşık 93 milyon kişiye denk geliyor) kullandığı ileti gönderme ve alma platformu olan Whatsapp, Whatsapp’ın varlığından haz etmeyen telekomünikasyon şirketleri tarafından açılan dava ile önümüzdeki 48 saat kapalı kalacak.

Telekomünikasyon şirketlerinin aylardır üzerinde çalışmalar sürdürdüğü bu davayı açmalarının ana sebebi, Whatsapp’ın çok büyük kullanıcı oranlarına sahip olması ve ülkede bulunan kişilerin telefon hatlarını kullanmaması. Bugün sabah saat 9’dan beri uygulamada olan bu yasa ile birlikte kullanıcılar 2 gün boyunca Whatsapp’ı kullanamayacak.

Brezilya’da yaşanan engellemeler bununla da sınırlı değil. Eğer ülkede bulunan muhafazakarlar kongrede sayı üstünlüğünü ele geçirirse tüm interneti kapatacaklarını söylediler. Brezilya’da yasaklardan nasiplenmiş oldu. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.