Facebook’ta Profil Videosu Nasıl Yapılır?

29.04.2016
185

Facebook’un son yeniliği profil videoları oldu. Durağan profil resmi yerine videonuzu çekip koyabiliyorsunuz.

Facebook’ta Profil Videosu Nasıl Yapılır?

Video profil fotoğrafı oluşturma seçeneği yavaş yavaş etkinleştirilmeye başlandı. 7 saniyelik videomuzu profil resmi olarak ayarlamamıza izin veren yeni özellikle beraber sürekli tekrarlayan videolardan oluşan profil resimlerini artık sık görmeye başlayacağız.

Facebook’ta profil resminizi hareketlendirmek için yapmanız gerekenler çok basit. Mobil cihazınızdan Facebook’u açıyorsunuz ve profilinize girdikten sonra profil düzenleme seçenekleri arasında “Yeni Bir Profil Videosu Çek” seçeneğine dokunuyorsunuz.

Klasik video çekim ekranı geliyor. Videonuzun dilediğiniz kısmını atabiliyor, sesi çıkarabiliyorsunuz. Videonuzu çektikten sonra önizlemesini de görebiliyorsunuz. Son olarak uygula dediğinizde artık profilinizde durağan resminiz yerine videonuz daha doğrusu hareketli gif formatında görseliniz yer alıyor.

İlk defa girdiğinizde karşınıza gelen ekran Şimdi Dene linkini tıklayarak devam ediyoruz. Kamera açılıyor video kaydınızı yapıp paylaşabilirsiniz.

Facebook'ta Profil Videosu Nasıl Yapılır?

Profil ekranınıza girdiğinizde profil resminizin üzerinde düzenle seçeneğini tıkladığınızda açılan pencereden Yeni Bir Profil Videosu Çek linkini tıklayarak kamerayı açıp hareketli profil resminizi çekebilirsiniz.

Facebook'ta Profil Videosu Nasıl Yapılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.