Firefox’da 64bit desteği geldi

11.02.2016
181

Mozilla Firefox, sonunda Windows 64-bit desteğine kavuşurak kullanıcılarını sevindirdi.

Firefox’da 64bit desteği geldi

Mozilla Firefox, sonunda Windows 64-bit desteğine kavuşurak kullanıcılarını sevindirdi. Chrome ve Explorer gibi tarayıcılar gibi en çok kullanılanlar arasındaki yerini korumakta olan Mozilla Firefox, eklenti desteği ve diğer geliştirici kaynakları bakımından sevilen bir tarayıcı konumunda.

Windows 64-bit desteği bugüne kadar olmayan yazılımın geliştirici ekibi nihayet Firefox kullanıcılarını sevindirdiğini söyleyebiliriz.

Geliştirici ekip, bahsi geçen 64-bit desteğini tarayıcıya entegre etmiş bulunmakta. Güvenli oluşu ve kullanım kolaylığı bakımından ön plana çıkan Firefox, şimdiye dek 32-bit alt yapısında çalışıyordu.

32 bit platformunda çalışması sebebiyle hızlı tarayıcı unvanına sahip olmayan Firefox, aldığı 64-bit desteği sonrasında ise rakiplari arasından sıyrılarak en hızlı tarayıcı sıfatına göz dikmiş durumda.

Windows 7 ve daha yüksek tüm işletim sistemlerinde çalışan Firefox 64-bit, önceki sürüme göre bir adım daha ön plana çıkacak. Güvenlik özelliğinin yanına en hızlı özelliğinin de eklenmesi bekleniyor.
Yeni sürümlere erişmek için tıklayınız

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.