Windows 10 Yükseltme Uyarısı Nasıl Kapatılır?

05.02.2016
272

Windows 10 yükseltme uyarısından bıkan bir Windows 7 veya 8.1 kullanıcısı iseniz, derdinizin çözümünü bu yazımızda bulabilirsiniz.

Windows 10 Yükseltme Uyarısı Nasıl Kapatılır?

Microsoft son zamanlarda Windows 10 yükseltmesi konusunda sinir bozucu seviyede ısrarcı olmaya başladı. Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları sürekli yükseltme uyarısı almaktan şikayetçi ve görünürde bu uyarıyı yok saymak, bir sonraki seferde aynı uyarıyı almayı engellemiyor.

Neyse ki Microsoft, yükselen kullanıcı itirazlarına dayanamayıp yükseltme uyarısını tamamen devre dışı bırakmanın resmi yolunu paylaştı.

Eğer kayıt defterinde yaşanacak bir hatanın sonuçlarına katlanmayı göze aldıysanız, yükseltme uyarısını nasıl devre dışı bırakacağımıza geçebiliriz.

Öncelikle Windows tuşu + R kombinasyonu ile açacağınız Çalıştır satırına regedit yazıp onaylayarak kayıt defterini başlatın.

windows 10 yükseltme uyarısı nasıl kapatılır

İlk adım olarak HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Policies > Microsoft > Windows > WindowsUpdate dizinine girin. Bu anahtar altında yeni bir DWORD girdisi oluşturmamız gerekiyor. Üst menüde yer alan Düzen>Yeni>DWORD seçeneğine tıklayın. Oluşan yeni girdiye DisableOSUpgrade ismini verin ve onaylayın. Ardından girdiye çift tıklayın ve açılan düzenleme penceresinde değer olarak 1 girin.

windows 10 yükseltme uyarısı nasıl kapatılır

İkinci adım için HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Policies > Microsoft > Windows dizinine girin ve yeniden bir DWORD girdisi oluşturun ve girdiye DisableGWX ismini verin. Tekrar girdiye çift tıklayın ve yukarıdaki gibi değer olarak 1 girin.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra kayıt defterinden çıkın ve sisteminizi yeniden başlatın. Artık Windows 10 yükseltme uyarısını görmeyeceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.