Windows 7’de Geçici Profil Nasıl Düzeltilir?

03.10.2017
244

Windows 7’de geçici profil (Temporary Profile) sorunu nasıl düzeltilir.

Windows 7’de Geçici Profil Nasıl Düzeltilir?

Bazen Windows 7, kullanıcı profilini doğru okuyamaz, bunun yerine yeni bir kullanıcı profili gibi görünecek geçici profille yüklenir.

Windows 7 dizüstü bilgisayarınızda veya masaüstü bilgisayarınızda geçici bir profil olduğunun farkında değilseniz, dosyalarınız, klasörleriniz, program kısayol simgeleriniz ve kişiselleştirilmiş ayarlarınız olmayan yepyeni masaüstünü görmek sizi şaşırtacaktır. Bu adım adım kılavuz, Windows 7’de geçici profil sorununu nasıl çözeceğiz.

“Geçici profil ile oturum açtınız” – Bu, Windows 7’den gelen, bu sorunuz olduğunda gördüğünüz ünlü mesaj. Bu kılavuz, birkaç diğer yöntemle, daha fazla bilgi, girdiler, ilgili bağlantılar ve aynı konuyla ilgili çalışma grubu ortamında güncellendi.

Windows 7 Geçici Profil Neden Yükleniyor?

Açıkçası, profiliniz (C: \ Users \ user_name altında bulunan dosyalar ve klasörler) bozulmuştur. Önyükleme sırasında Antivirus taraması veya başka bir şey nedeniyle profil dosyalarınızı okumanın gecikmesinin başka bir şansı var. Genellikle kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdıktan sonra Windows, profilinizi okumaya ve yüklemeye çalışır; bozulursa veya okumayı geciktirirse, Windows kullanıcıya geçici erişim vermek için geçici profille yüklenecektir.

Çalışma Grubu ve Etki Alanı Ortamında Windows 7 Temp Sorunu Nasıl Düzeltilir

1) Birşey yapmadan önce, eski doğru profilinize geri dönüp dönmeyeceğini görmek için bilgisayarı 2 veya 3 kez yeniden başlatın. Bu işe yaramazsa bir sonraki adıma geçin (aşağıda ki adımları uygulayabilmeniz için bilgisayarınızda Yönetici yetkisine sahip olmalısınız).

2) Geçici profil kayıt defterini yeniden adlandırın ve doğru profil için eski kayıt defteri ayarlarını geri alın. Bu yöntem, Çalışma Grubu ve etki alanı ortamında benim için çoğu zaman çalışır.

a) Geçici profille giriş yapın.
b) Windows 7’nin çalıştır kutusuna regedit yazarak kayıt defteri düzenleyicisini başlatın.
c) Aşağıdaki konuma gidin.
microsoft windows7 registry
d) Profil listesinde benzer bilgilere sahip profil anahtarları göreceksiniz, fakat biri aşağıda gösterildiği gibi .bak ile bitmektedir.
Windows 7 hatali profil bilgisi *.bak
e) .bak ile biten anahtar eski profil içindir. Şu anda Windows 7 bilgisayarınız aynı isimle yeni (geçici) profil ile oturum açtı. Bu nedenle, yeni anahtarı yeniden adlandırın (****.new) gibi ve .bak uzantısını doğru profil anahtarından kaldırın.
f) Oturumu kapatın ve kullanıcı adınızı ve parolanızı kullanarak oturum açın veya yeniden başlatın. Windows 7’de simgeler ve profil ayarları ile geri almanız gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.