Kendinizi daha iyi hissetmeniz için 5 öneri

03.05.2018
623

İlkbaharı yaşadığımız bu günlerde, kendinizi daha iyi hissetmek, hayattan zevk almanın yollarını arayın ve bahar depresyonunun önüne geçin

Kendinizi daha iyi hissetmeniz için 5 öneri

İlkbaharı yaşadığımız bu günlerde, kendinizi daha iyi hissetmek için bir şeyler yapın. Hayattan zevk almanın yollarını arayın ve bahar depresyonunun önüne geçin. En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak sizlere, kendinizi daha iyi hissetmeniz için öneriler veriyoruz.

Hareket edin!

Artık herkes, egzersizin ne kadar faydalı olduğunu biliyordur. Egzersiz yaparken dinlediğiniz müzik, endorfin salınımı ve ışıl ışıl bir cilt… Yapılan araştırmalar, spor sonrasındaki mutluluğun birkaç sürdüğünü ortaya koymuştur. Egzersiz yapmaya zamanınız yoksa, günlük rutinlerinizdeki hareketi artırabilirsiniz. Basit ama etkili olacağına emin olun! Vücudun hareket halinde olması, endorfin salınımını hızlandıracak ve artıracaktır. En azında günde 20 dakika yürüyüş yapmaya çalışın. Asansör yerine merdiveni tercih edin. Üstelik sadece ruhen değil, fiziken de olumlu sonuçlarını görebilirsiniz.

Sağlıklı beslenin!

Temiz ve sağlıklı beslenme, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Vücudunuz için faydalı olan besinleri tercih edin. Kendinize vitamin ve mineral deposu besinlerden oluşan bir beslenme programı hazırlayın. Ne kadar iyi geldiğini kısa sürede göreceksiniz.

Keşfedin!

Biraz meraklı olmak kötü bir huy değildir. Hayatınıza macera katabilir, keşfedilmemiş şeyler bulabilirsiniz. Mesela, bir gün boyunca daha önce hiç deneyimlemediğiniz yemekler veya aktiviteler deneyin. Küçük bir çanta hazırlayın ve aniden planladığınız bir seyahate çıkın. Günü birlik geziler, gününüze renk katmanızı ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Kaçamak yapın!

Sağlıklı beslenirken, arada bir kaçamak yapmak hiç fena olmaz, değil mi? Tabii, kaçamakların şeker ve yağ miktarını abartmamak şartıyla… Hafta sonları, kendinizi şımartmak adına lezzetli ve sağlıklı tarifler hazırlayabilirsiniz. Önemli olan, şekerli tariflerden uzak durmak. Bal, pekmez gibi şeker yerine kullanabileceğiniz sağlıklı alternatiflerle, kendi tarifinizi oluşturabilirsiniz. Mutfakta vakit geçirmenin ne kadar iyi hissettirdiğini de unutmamak lazım!

Doğal olanı tercih edin!

Bir kadının kendini iyi hissetmesindeki en etkili nokta, bakımlı olmaktır. Cilt, saç, vücut bakımı için ayrılan zaman, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Yoğun bir günün ardından, evde rahatlama amaçlı yaptığınız bakımlarda, doğal ve bitkisel içerikli ürünler kullanmaya özen gösterin. Ürün seçiminde, cilt tipinizi göz önünde bulundurmayı unutmayın. Cildinizle dost olan doğal ürünler, daha etkili sonuçlar elde etmenizi sağlar. Cildiniz sağlıkla ışıldar. Aynaya baktığınızda, kendinizi daha bakımlı ve iyi hissedersiniz.

Kendinizi daha iyi hissettirecek önerileri öğrendiniz. Bu önerileri uygulamak hiç zor değil, yeter ki isteyin!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.